Inspiracje

Kabiny prysznicowe na wymiar

kabina-prysznicowa-na-poddaszu-blog.jpg

Czasy kiedy łazienka w każdym domu wyglądała tak samo dawno już minęły. Dzisiaj przestawiamy ściany, łączymy lub dzielimy pomieszczenia, skracamy brodziki, montujemy wyższe kabiny, odsuwamy montaż od ścian. Dlaczego? Przede wszystkim szukamy rozwiązań dopasowanych do siebie indywidualnie, chcemy zaspokoić możliwe najwięcej swoich potrzeb, chcemy pozytywnie wyróżnić się z tłumu, wyrazić "swoje ja", chcemy bo przecież mamy takie możliwości,

Wykonujemy kabiny prysznicowe na wymiar

W tym celu z otwartymi ramionami zaprasza nas do swojej oferty polska firma Radaway! Mnogość rozwiązań jakie są w stanie zaproponować jest niezliczona. Konstruktorzy dwoją się i troją, żeby sprostać wszystkim wymaganiom klientów. Łazienka mała, łazienka duża, łazienka na poddaszu, łaziekna multifunkcjonalna... Nieważne czy to kabina prysznicowa czy tylko drzwi do wnęki prysznicowej, można je skracać, wydłużać, zwężać i poszerzać, robić na nich skosy lub wycinki dopasowujące szybę do niskich ścianek, murków. Można kabinie skrócić jedną ściankę i np dostawiać do wanny bez marnowania cennych centymetrów powierzchni łazienki. Można zamontować do boku ściany a nie zwyczajnie do czoła. Ile potrzeb tyle rozwiązań.
Masz pomysł? Masz pytania? Nie wahaj się dzwoń.

Kabina prysznicowa na wymiar
różne sytuacje różne rozwiązania

kabina-prysznicowa-na-wymiar-pod-skosem-blog.jpg

kabina-prysznicowa-na-poddaszu-blog.jpg

ścianka-prysznicowa-na-wymiar-pod-skosem-blog.jpg

Jak widać kabina pod skosem staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Konstrukcyjnie musimy tylko wziąć pod uwagę, że jeżeli kabina ma mieć drzwi- te muszą mieć miejsce na otwieranie (to szczególnie ważne jeżeli chcemy otwierać kabinę do jej wnętrza), łatwiej jest zatem szukać rozwiązań gdzie ściąć trzeba ściankę stałą niż skrzydło drzwi. Drzwi ze względu na systemy podnoszenia i opadania przy otwieraniu będą musiały mieć około 3mm zapas wolnej przestrzeni pod skosem. Ścianka musi być stabilizowana - czyli w kabinie (lub poza nią, jeżeli jest tylko taka opcja) znajdzie się poprzeczny lub skośny pręt/stabilizator. Można go jednocześnie sprytnie wykorzystać na wieszaczki "S-ki" i mocować na nim np gąbki na sznurku. Przy pomiarach całkowitej wysokości zabudowy pamiętajmy również o dodatkowej wysokości, którą generuje brodzik. Jeżeli boisz się, że nie poradzisz sobie ze zmierzeniem wszystkich wymiarów może to zrobić za Ciebie certyfikowany instalator Radaway -usługa jest płatna, ale ostatecznie odliczana od ceny produktu gotowego. Odbywa się to tak:

ścianka-działowa-prysznicowa-blog.jpg

Ścianka działowa- kolejna opcja gdzie szyba na wymiar to super rozwiązanie. Jeżeli nasza łazienka należy do tych "kawalerskich" i dosłownie każdy centymetr jest ważny. Wykorzystanie jednej ściany jako ściana montażowa zarówno pod umywalkę jak i pod kabinę jest dobrą opcją oszczędzającą miejsce- zwłaszcza jeżeli szyba kabiny może być jednocześnie lustrem nad umywalką- iście japońskie podejście w maksymalnym spożytkowaniu przestrzeni.

kabina-prysznicowa-przy-wannie-1-blog

kabina-prysznicowa-przy-wannie-blog

Kabina czy wanna? naczelny spór wielu początkujących remontów, a okazuje się, że przy średniej wielkości łazience można te 2 elementy z powodzeniem pogodzić. Ponieważ niewielka przerwa między wanną a regularną kabiną prysznicową jest ciężka do utrzymania w czystości, a żeby taka przestrzeń stała się "użyteczna" trzeba tę przerwę mocno powiększyć - dobrym rozwiązaniem będzie scalenie sąsiadujących boków kabiny i wanny w jedno. Bok wanny stanie się wówczas jednocześnie częścią ściany kabiny prysznicowej. Montaż odbywa się w dwojaki sposób, albo szyba kabiny stoi fizycznie na rancie wanny, albo -mocowana na 2 profilach wisi obok zachodząc za wannę mniej więcej 1cm długości. Do wysokości wanny- nie ma więc szyby. Oszczędzamy cenne miejsce, nie mamy problemu ze sprzątaniem trudno dostępnych wąskich zakątków jednocześnie możemy korzystać zarówno z szybkich natrysków jak i relaksujących, długich kąpieli w wannie.

  • Skonfiguruj kabinę przy pomocy konfigurator.radaway.pl lub w stacjonarnie w sklepie. Pobierz lub wydrukuj pliku PDF z konfiguracją.
  • Wygeneruj kod promocyjny z formularza na stronie
  • Skontaktuj się z najbliższym Certyfikowanym Instalatorem Radaway w celu ustalenia terminu pomiaru. Lista instalatorów znajdziesz za pomocą lokalizatora Radaway.
  • Gdy zjawi się u Ciebie instalator, przedstaw mu swój wstępny projekt. Certyfikowany Instalator dołoży wszelkich starań, aby spełnić twoje oczekiwania. Po skończonej wizycie uiść opłatę w wysokości 300 zł brutto instalatorowi.
  • Masz już wszystkie informacje i wymiary obliczone i zaakceptowane przez wyspecjalizowanego instalatora. Dzięki nim możesz ponownie skonfigurować kabinę korzystając ze strony
  • Jeśli skorzystałeś z naszego konfiguratora, wydrukuj lub zapisz plik PDF i udaj się z nim oraz z wygenerowanym kodem promocyjnym do naszego sklepu.
  • Odbierz i opłać zamówienie umniejszone o cene wymiarowania. Po 10 dniach roboczych kabina będzie gotowa do odbioru a jej cena będzie pomniejszona o kwotę 300 zł brutto tytułem wcześniej dokonanego pomiaru.

Oczywiście nie można się w kwestii wymiarów indywidualnych zapędzić za daleko. Kilku rzeczy nie można zrobić... ale są dość logiczne: nie dotniemy szyby giętej (czyli np. drzwi kabiny półokrągłej), kabina musi się czegoś trzymać i gdzieś musi mieć montaż - czyli nie da się zlikwidować wszystkich zawiasów, profili, stabilizatorów - są po to, żeby używanie kabiny było nie tylko przyjemne ale przede wszystkim bezpieczne. Zawiasy, klamry to elementy, które mają swoją wielkość- szyby do których są mocowane nie mogą być od nich krótsze. Nie wolno się zrażać, nie ograniczajmy również projektantów w ich pomysłach i fantazji. Wyjdźmy zawsze od wersji "max", dopiero jeżeli okaże się, że jest ona niewykonalna korygujmy do łatwiejszych rozwiązań.